Хотин – місто з багатовіковою та цікавою історією

На березі Дністра знаходиться красиве і цікаве місто Хотин. Хотин – містечко в Чернівецькій області. Саме тут знаходиться Державний історико-архітектурний заповідник Хотинська фортеця – найцінніша віха національної пам’яті українського народу, яка притягує з усього світу туристів немов магнітом.

Хотинська фортеця — це справжня перлина архітектури XIII–XVIII століть з багатовіковою та цікавою історією, яка бере свій початок ще від Хотинського форту, який було побудованого у X столітті князем Володимиром Святославичем.

 

Цікаві факти про фортецю:

  • Висота фортечних мурів – 45 метрів, товщина – до 5 метрів. Під фортецею – глибокий рів, тому її можна було взяти лише довготривалими облогами. Цікаво, що безпосередньо штурмом Хотинську фортецю ніхто ніколи не захоплював.
  • Зі східного боку височіє Східна вежа або вежа Смертників. З цієї вежі скидали додолу засуджених на смерть. Вижити після падіння з мурів заввишки 45 метрів не міг ніхто. Звідти вежа і отримала свою подвійну назву.
  • До сьогоднішніх днів на території Хотинської фортеці зберігся старовинний колодязь. Його глибина сягає цілих 62 метри, адже замок стоїть на високій скелі і щоб дістатись до води, варто було прокопати велику глибину. Воду з колодязя можна брати і нині, кажуть, що вона тут дуже смачна.
  • На території замкового подвір’я знаходиться церква святої Єлени і Констянтина, яка заснована у ХІІІ ст.
  • Найзнаменитіший бій – Хотинська війна, що відбулась у 1621 році. Вона стала символом козацької звитяги, адже турецька армада на той час вважалась найсильнішою в світі.
  • Вона є місцем де поєднуються християнська та мусульманська релігії. Кажуть, свого часу в одній із споруд замкового комплексу були навіть знамениті турецькі бані з басейном. І що ще цікавіше – тут розміщався справжній турецький гарем, де за легендою, тримали 30 дівчат.
  • У 1890 році поблизу Хотинської фортеці несподівано знайшли скарб. Це були різні монети із Саксонії, Тюрінгії, Чехії, Угорщини та інших країн.
  • На території фортеці було знято безліч фільмів –"Тарас Бульба", "Гадюка", "Захар Беркут", "Балада про доблесного лицаря Айвенго", "Три мушкетери", "Чорна стріла", "Стара фортеця", "Стріли Робін Гуда"

Однак, старовинна фортеця не єдина пам'ятка Хотина. У Хотині знаходиться старовинна будівля митниці, побудована в XVII – XVIII століттях в час тривалого панування турками. Будівля митниці вважається найдавнішою кам'яною спорудою після фортеці. Стіни митниці складені з натурального каменю і прикрашені орнаментами з червоної цегли. Головний фасад оштукатурений.

 

Також, в місті знаходиться досить цікава будівля, іменована городянами, як Міський театр. Хоч будівля була побудована порівняно недавно, в 1934 році, воно приваблює до себе туристів неординарним стилем. Так, міський театр був побудований під час панування румунами, в неоруминском стилі бринковяну. Зараз в будівлі знаходиться дитячий і юнацький будинок творчості.

У 2011 році був створений "Хотинський природний парк" для збереження природних та історико-культурних комплексів у басейні річки Дністер. Так, парк займає площу 9432 га, його рельєф в основному формує каньйон Дністра. На території парку зустрічається 520 видів рослин. Недалеко від с. Гринячка знаходиться найвищий водоспад Буковини (30 м), який бере свій початок з потужного карстового джерела.

Не пропусти можливість побачити Хотин своїми очами та відчути могутність Хотинської фортеці, яку безпосередньо штурмом ніхто ніколи не захоплював.

 

ПП «Тури по Україні»